Toronto Üniversitesi

Toronto üniversitesi sunduğu yüksek kaliteli eğitim programları ve fırsatlarla yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Toronto üniversitesi sadece Kanada’nın değil, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Toronto üniversitesi başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimi ve tecrübeleriyle başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-toronto-universitesi

Toronto Üniversiteleri Hakkında Merak Edilenler

Kuzey Amerika’nın en önemli üniversitelerinden birisi şüphesiz Toronto üniversitesidir. 200 yıllık geçmişiyle Kanada’nın ilk üniversitesidir. Toronto üniversitesi tüm dünyadan öğrencilerin hayallerini süslemektedir. Her yıl birçok ülkeden öğrenciler başvuru yapmaktadır. Her yıl dünyanın en iyi 25 üniversitesi arasında muhakkak görmekteyiz.

Toronto üniversitesi kabul şartları oldukça rekabetçidir. Eğitim kabulü almak için aranılan birçok şart ve koşul vardır. Kanada üniversiteleri öğrenci kabullerinde merkezi bir sınav uygulamaz. Bunun yerine öğrencilerin lisedeki not ortalaması, sosyal faaliyetleri ve geçmiş başarıları Toronto üniversitesine kabul edilmek için oldukça önemlidir. Bunların ötesinde öğrencilerde aranılan birçok özellik daha vardır.

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi seçenek şüphesiz Kanada üniversiteleridir. Kanada üniversiteleri, Kanada’da eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler için yıllık eğitim ücreti uygulamaktadır. Toronto üniversitesi fiyatları eğitim alınacak programa göre farklılık göstermektedir. Eğitim programları sadece üniversite programları ile kısıtlı değildir. Toronto üniversitesi yüksek lisans veya doktora programlarına başvuru gerçekleştirilebilir.

Kanada üniversite programlarında öğrencilerin: Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olacaktır. Eğitim süresince ve eğitim sonrasında çalışarak iş deneyimi, Kanada deneyimi kazanabilirsiniz. Hem bütçenize destek olabilir, Kanada göçmenlik başvuruları için bir adım önde olabilir, başarılı bir öz geçmişe sahip olabilirsiniz.

Toronto Üniversitesi

University of Toronto
Latince: Universitas Torontonensis
Slogan Latince: Velut arbor ævo
Kuruluş 15 Mart 1827
Tür Devlet üniversitesi
Eski isim(ler)i King’s College (1827–1849)
Eğitim dil(ler)i İngilizce
Gelir 2.7210 C$ milyar(Kanada Doları)
Rektör Michael Wilson
Başkan Meric Gertler
Öğretim üyeleri 2,547
Akademik personel 4,590
Öğrenciler 33,795
Lisansöğrencileri 33,795
Lisansüstüöğrencileri 13,464
Konum TorontoKanada
Okul renkleri  Mavi
Spor CIS, OUA, CUFLA üyesi 44 okul takımı
Maskot True Blue
Organizasyonlar AAU, ACU, AUCC, IAUU,U15, URA
Web sitesi utoronto.ca

 


Toronto Üniversitesi Bölümleri Nelerdir ?

Toronto üniversitesi öğrencilere birçok farklı bölümde eğitim fırsatı sunmaktadır. Her bölümün kabul şartı farklıdır. Merkezi bir sınav olmaksızın: Öğrencilerin geçmiş başarıları ve not ortalamaları göz önünde bulundurularak kabul gerçekleştirilir.

 • Bilgi Fakültesi
 • Dalla Lana Halk Sağlığı Okulu
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Hemşirelik Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Kamu Politikası ve Yönetişim Yüksekokulu
 • Kinesiyoloji ve Beden Eğitimi Fakültesi
 • Mimarlık, Peyzaj ve Tasarım Fakültesi
 • Müzik Fakültesi
 • Ontario Eğitim Araştırmaları Enstitüsü
 • Orman Fakültesi
 • Rotman Yönetim Okulu
 • Sosyal Hizmet Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Toronto İlahiyat Okulu
 • Uygulamalı Bilimler ve Mühendislik Fakültesi

Toronto üniversitesi öğrencilere zengin birçok eğitim programı sunmaktadır. Üniversite eğitiminin yanı sıra yüksek lisans ve doktora programları için başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Toronto Üniversitesinde Eğitim Görmüş Tanınmış Kişiler

Lester Bowles Pearson, Donald Sutherland, Michael Ondaatje, Frederick Banting, Roberta Bondar, Lorne Michael ve günümüz dünyasına katkıları olan sayısız insan Toronto üniversitesinde eğitim görmüşlerdir.

Toronto Üniversitesi Taban Puanları

Öncelikle Türkiye’deki eğitim sistemi gibi LYS-YGS gibi bir sınavla yerleştirme gerçekleştirilmez. Seçeceğiniz bölüm, lise diploma ortalamanız ve okul yaşamınız boyunca gerçekleştirdiğiniz tüm aktiviteler kabulünüz için altın değerindedir.

Toronto üniversitesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, bizimle bir adım önde başlamak için merkezimiz ile İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.


Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Kanada Üniversiteleri Alanındaki Uzman Danışmanımız Sizinle İletişime Geçsin!