Kanada’da Dil Eğitimi Alırken Nelere Dikkat edilmelidir


Kanada, dil eğitimi ve yaz okulları konusunda da önde gelen ülkelerdendir. Yurtdışında eğitim almak ve yazı, yaz okullarında geçirmek isteyen öğrenciler Kanada’da dil eğitimini ve yaz okullarını gerçekten gözardı etmemelidir. Hemen hemen bütün dil okullarının yaz okulları programı bulunmaktadır.

Dil eğitimine karar verdiginiz zaman Kanada, kaliteli eğitimi ile dil sorununuzu tamamen ortadan kaldıracaktır. Dil okullarının yanı sıra yaz okulu programlarının Kolejlerin yanısıra Üniversitelerde bu hizmeti vererek çeşitlilik göstermektedir. Hatta bazı yaz okullarında ailelerlerde programlara çocukları ile birlikte dahil olabilirler.

Kanada’da dil eğitimi alırken çok güzel ve kalıcı arkadaşlıklar edinebileceğiniz ortamları yakalamak zor değildir.

 

Kanada’da Dil Okullarına katıldığınızda Dünyanın her yerinden öğrencilerle karşılaşabilirsiniz. Ağırlıklı olarak Japonya, Güney Kore, Brezilya, Meksika ve Rusya’dan öğrenciler gelmektedir. Son dönemlerde Bazı Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden Kanada’da eğitim almak için artışlar gözlemlenmektedir. Türkiye’den Kanada’ya eğitim için giden öğrencilerde bir önceki yıla oranla ortalama %30 oranında artış gözlemlenmektedir.