Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirecek kişilerin aklına en sık gelen sorulardan biriside şüphesiz “Kanada vizesi kaç günde çıkar ?” sorusudur. Kanada vizesi başvuruları birçok farklı kategoriden oluşmaktadır. Gerçekleştireceğiniz başvuruları bu kategoriler altında kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Aslına bakarsanız bu soruya net bir yanıt vermek maalesef mümkün değildir. Çünkü Kanada vizesinin sonuçlanma süresini etkileyen faktörler vardır. Başvurulan dönem, konsolosluğun yoğunluğu ve birçok faktör daha vize talebinin sonuçlanma süresini etkilemektedir.

Ancak “Kanada vizesi kaç günde çıkar ?” sorusuna ortalama bir yanı vermek gerekirse; 2-5 hafta aralığında sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

Kanada Vizesi Red Nedenleri

Kanada vizesi başvuruları gerçekleştirilirken olası red durumları hayli üzücü olabilmektedir. Kanada vizesi red nedenleri arasında yer alan ve en sık karşılaşılan sebepler aşağıda yer almaktadır.

Kanada vizesi red sebepleri arasında birçok sebep bulunmaktadır. Birkaç neden aşağıda yer almaktadır. Kanada vizesi red sebepleriyle ilgili videomuzu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.

 

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-vizesi-kac-gunde-cikar.html